PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


,

TREKKING W PIRENEJACH

FRANCJA I HISZPANIA

Pireneje mają w sobie wiele uroku,wyjątkowości i elementów składających się na ich niesamowity klimat.Ich budowa, położenie,formy, klimat,pogoda, szczyty,roślinność,zwierzyna atakże wdzierająca się powoli cywilizacja i kultura okolicznych mieszkańców, tworzą unikalną kompozycję, która zachwyci każdego. W programie przejście najpiękniejszych tras trekkingowych. Poznanie rejonów Monte Perdido, Valee de Gaube,Valee de Latour, Valee du Marcadou, Reserve Naturelle de Neouivielle, Parque Posets Maladeta.

Ramowy program imprezy:
1.dzień: Wyjazd z kraju wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Austrię.
2.dzień: Przejazd przez Włochy nad Morze śródziemne. Zakwaterowanie w okolicach Genui.
3.dzień: Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza śródziemnego do Francji a następnie w Pireneje. W drodze krótkie zwiedzanie Carcassonne. Zakwaterowanie w okolicach Argeles Gazost.
4.dzień: Wyjście w góry: Gavarnie - Cirque de Gavarnie - Cirque d Estaubé
śniadanie. Wyjście z Gavarnie (1374 m n.p.m.) do najsłynniejszego cyrku w Pirenejach, Cirque de Gavarnie (1750 m n.p.m.) oraz pod wodospad La Grande Cascade. Wejście na Plateau de Pailla i Hourquette d'Alans (2430 m n.p.m.), a następnie do kolejnego cyrku, Cirque d'Estaube. Zejście do Jeziora Gloriettes. Czas przejścia ok. 9 godz.
Wariant krótki: Wyjście do Cyrku Gavarnie i wodospadu La Grande Cascade. Przejście przez Plateau do Gavarnie. Czas przejścia ok. 5 godz. Powrót do na obiadokolację i nocleg.
5.dzień: Col de Tentes - Breche de Roland - Le Taillon
śniadanie. Przejazd w rejon Col de Tentes (2208 m n.p.m). Przejście do schroniska Refuge de la Breche a następnie na Wrota Rolanda - Breche de Roland (2807 m n.p.m.). Z przełęczy wejście na Pic du Taillon (3144 m n.p.m.). Powrót na Wrota Rolanda. Zejście przez Port de Boucharo i Col de Tentes. Czas przejścia: ok. 8 godz.
Wariant krótki: Z Col de Tentes (2208 m n.p.m) i Port de Boucharo dojście do schroniska Refuge de la Breche. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia ok. 5 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6.dzień: Gedre - Cirque de Troumouse, Lourdes
śniadanie. Przejazd do Héas, przysiółka Gedre. Wejście do najwiekszego w Pirenejach cyrku, Cirque de Troumouse (średnica cyrku wynosi ok. 10 km). Dojście do jezior Lacs des Alres (2355 m n.p.m.) - jeziora są okresowe i latem często zasychają. Czas przejścia ok. 4- 5 godz.
W godzinach popołudniowych wycieczka do Lourdes. Powrót na obiadokolację i nocleg
7.dzień: Gavarnie - Refuge Bayssellance - Vallée de Gaube - Pont d'Espagne
śniadanie. Przejście fragmentem szlaku GR10 z Gavarnie, przez Refuge Bayssellance, szlakiem przebiegajacym u podnóża lodowca Glacier d'Ossoue, Petit Vignemale (3032 m n.p.m.) i Vignemale (3298 m n.p.m) do doliny Vallee de Gaube. Zejście do Jeziora Gaube i do Cauterets - Pont d Espagne ( 1498 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 10 godz.
Wariant krótki: Wjazd kolejką w okolice Jeziora Gaube, Lac de Gaube (1725 m n.p.m).. Przejście doliną Vallée de Gaube do schroniska pod Vignemale Refuge des Oulettes de Gaube. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia 4 - 6 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8.dzień: Vallée du Marcadau (Francja) - Port du Marcadau - Banos de Panticosa (Hiszpania)
Trasa dla wszystkich
śniadanie. Przejazd do Cauterets Pont d'Espagne. Przejście doliną Vallée du Marcadau do schroniska Ref. Wallon i dalej na przełęcz Port du Marcadau (2541 m n.p.m.). Przełęcz Port du Marcadau leży na granicy francusko - Hiszpańskiej. Długość trasy ok. 10 godz.
Wariant krótki: Przejazd trasą panoramiczną do Panticosa (Hiszpania). Spacer do jeziora
9.dzień: Park Narodowy Ordesa i Monte Perdido.
śniadanie. Trasa w Ordesa dla wszystkich.
Po zakończeniu wycieczki przejazd w rejon Parku Posets Maladeta. Obiadokolacja i nocleg.
10.dzień: Odpoczynek w Benasque, dzień wolny.
śniadanie. Czas wolny. Przygotowanie do wejścia na Pico Aneto. Obiadokolacja i nocleg
11.dzień: Wyjście w góry: Pico de Aneto
śniadanie lub prowiant. Spotkanie z przewodnikami. Wejście na Pico Aneto ( 3404 m) najwyższy szczyt Pirenejów i parku Parque Posets Maladeta.
Trasa trudna - ok. 12 godz. Wymagane są raki. Wariant tylko dla wyjatkowo wprawnych uczestników.
Wariant krótki: Park Posets Maladeta - szlaki turystyczne w rejonie Aneto. Przejście z Hospital de Benasque na przełęcz Port de Venasque ( 2444 n.p.m.) Zejście do schroniska Refuge de Venasque, powrót na Port de Venasque. Przejście na przełęcz Port dera Picada (2468 n.p.m.). Zejście do Hospital de Benasque.
W tym dniu może być realizowana inna wycieczka, w zależności od kondycji uczestników. Wycieczkę proponuje przewodnik. Czas przejścia ok. 7 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
12.dzień: Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Francję do Włoch.Nocleg w rejonie Genui.
13.dzień: Genua
śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Genui - zwiedzanie miasta: port, dom Krzysztofa Kolumba, Katedra, Stare Miasto. Pałac Królewski, Oceanarium (jedno z najwiekszych w Europie), czas wolny na plaży. Obiadokolacja i wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
14.dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.
Podany program jest programem ramowym. W szczegółach może ulec zmianom.
O wejściu na dany szlak i jego szczegółowym przebiegu decyduje przewodnik, w zależności od warunków atmosferycznych i innych okoliczności, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników trekkingu (np. osunięcie fragmentu ścieżki, zniszczenie szlaku przez lawinę, zaleganie śniegu, itp.).

TERMIN: 2014-08-14 - 2014-08-27 (14 dni)


Cena: 1900 zł + 480 EU


Cena obejmuje:
- Przejazd autokarem,
- 11 noclegów,
- 11 śniadań,
- 11 obiadokolacji,
- ubezpieczenie KL i NNW oraz od kosztów ratownictwa,
- opieka pilota,
- opieka przewodnika UIMLA.
Cena nie zawiera:
- wejścia na Pico Aneto - dodatkowa opłata za przewodnika
- dodatkowego ubezpieczenia, ze względu na przejście po lodowcu - 70 euro,
- biletów wstępów, kolejek górskich, wydatków osobistych


*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia

*Literatura

*Mapy

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak