PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


MAROKO

Gwiazdy Południa

Maroko to kraj do którego warto się wybrać z uwagi na ogromne zróżnicowanie krajobrazowe. Obok typowo śródziemnomorskiego wybrzeża mamy tam Góry Atlasu i Antyatlasu, piaszczyste i kamieniste pustynie oraz przepiękne wybrzeże atlantyckie. W XII wieku p.n.e. na tereny dzisiejszego Maroka przybyli Fenicjanie zakładając swoje faktorie handlowe. Tereny te zostały później przejęte przez Kartaginę, a po jej upadku w II wieku p.n.e. przez ponad 600 lat było tu Cesarstwo Rzymskie, które obejmowało północną część kraju zwaną "Mauretania Tingitana"/stolica Tingis-Tanger/ oraz Mauretania Caesariensis /stolica Cezarea/. Po roku 285 n.e. Maroko rozpadło się na kilka księstw berberyjskich, północną część opanowali Wandalowie, a potem wojska bizantyjskie. Islamizacja kraju następuje w latach 683-788 n.e., a w 789 r. ucieka z Mekki Idris i zakłada pierwsze niezależne królestwo. W r. 808 Moulay Idris II czyni miasto Fez stolicą kraju.Szczyt potęgi Maroka przypada na lata 1200-1470, kiedy to obejmuje we władanie część Libii i Kastylii, a w kraju pod panowaniem Merynidów następuje rozkwit naukowy i kulturalny . Współczesne Maroko jest w pełni niepodległe od 1956 roku.
Najbardziej egzotyczny rejon Maroka to jego południe. Przyciaga turystów - najwyzszymi górami, najgorętszymi pustyniami, najbardziej malowniczymi kazbami, zielonymi oazami pełnymi palm i czerwonym piaskiem pustyni. Jeden kolor jest tu wszechobecny - kolor ochry. Południe to miejsce gdzie spotykają się góry i pustynia, to niepowtarzalny zachód słońca oglądany z wydm Sahary, niebo pełne jasnych gwiazd, malownicze wąwozy, tajemnicze kazby na tle błękitnego nieba i dzika przyroda...

Zakwaterowanie: Hotele o standardzie turystycznym i schroniska

Cena obejmuje:
*przelot do/z Maroka
*przejazdy na całej trasie w Maroku samchodem 4x4
*rowery w Tafraoute
*zakwaterowanie wg programu
*wyżywienie HB
*pełen program turystyczny
*pakiet ubezpieczeniowy NW i KL
*polskiego lidera oraz pakiet informacyjny o kraju wraz z informacjami praktycznymi

Program:
1. DZIEŃ.
Przelot do Agadiru.
Przejazd do miejscowości Legzira na wybrzeżu Atlantyku.
Na południowo-wschodnim wybrzeżu Maroka, między Mirleft i Sidi Ifni znajduje się plaża Legzira. Jej największą atrakcją są dwa monumentalne czerwono-rude łuki wrzynające się w Ocean Atlantycki. Ich wysokość dochodzi do 60 metrów. Są celem wielbicieli wspinaczki, a także amatorów paralotniarstwa. Zjawiskowe łuki są wynikiem działającej tu od lat erozji i pływów morskich. To wymarzone miejsce dla surferów i paralotniarzy – wieją tu porywiste wiatry ułatwiając uprawianie najbardziej ekstremalnych sportów. Plaża ma długość ok. 8 km. Wyjątkowość tego miejsca polega na jego niedostępności, dostęp do Legziry jest możliwy tylko w czasie odpływu i przy w miarę spokojnym oceanie. Wtedy bez problemu można tu spacerować.  Położona 160 km na południe od Agadiru, z dala od głównych dróg i utartych szlaków Legzira skutecznie się chroni przed inwazją turystów.
Kolacja i nocleg w hotelu.
2. DZIEŃ.
Przejazd do Tafraoute jedną z najpięknieszych górskich dróg. Po drodze przystanek w marokańskim mieście srebra - Tiznit (na targowisku można nabyć biżuterię wyrabianą przez plemiona Berberów). Przejazd przez urokliwe wioski doliny Ammelne
. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
3. DZIEŃ.
Dzień w Tafraoute.
Zwiedzanie doliny na rowerze i samochodem. Poznawanie smaków i zapachów miejscowej kuchni.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
4. DZIEŃ.
Dzisiaj znajdziemy się w świecie gdzie rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca. Wczesny wyjazd z Tafraoute. Przejazd terenami pamiętającymi rajd Paryż - Dakar. Nasza trasa prowadzi dzisiaj bezdrożami w kierunku w kierunku miejscowości Tata, dalej drogą do Foum Zkit. Dalej już tylko pustynny piach – przjazd do Chegaga Dunes. Przesiadamy się na wielbłady i po godzinie docieramy do miejsca naszego biwaku. Wydmy dochodzą tu do 300 metrów wysokości i 40 kilometrów długości. Będziemy oddaleni od cywilizacji o dwie godziny drogi Jeepem lub... trzydniową podróżą na wielbłądach! Gwiazdy świecą tu jaśniej...
Obiadokolacja i nocleg w namiotach na pustyni.
5. DZIEŃ.
Wschód słońca nad wydmami...
powrót do cywilizacj – prysznic, śniadanie. Przejazd przez pustynię do Mhamid El Ghezlan i dalej do Tamegroute, ośrodka religijnego, działającego od wieków. Zwiedzanie biblioteki posiadającej w swoich zbiorach wartościowe, ilustrowane rękopisy Koranu oraz stare księgi historyczne i medyczne z XII wieku. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Draa, wśród oaz i kazb, do Zagory. Mnogość architektury warownej sprawiła, że trasa ta nazywana jest Drogą Tysiąca Kazb. Po drodze gaje palmowe jakich nie znajdzie się nigdzie indziej....
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
6. DZIEŃ.
Dalszy przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Draa, wśród oaz i kazb, do położonego na wysokości 1160 m n.p.m. Ouarzazate-stolicy południowego Maroka, "Hollywood Afryki". Po drodze zwiedzanie Kasby Tamnouggalt. W miarę wolnego czasu możliwość zwiedzania w Ouarzazate Studiów Filmowych „Atlas”, których murów bronią olbrzymie pseudoegipskie figury (studia rozciągają się na 30 tys. m2 pustynnego pejzażu) lub zwiedzanie kazby TAURIRT z XVIII w.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
7. DZIEŃ.
Przejazd do ksaru AIT BIN HADDOU położonego na skraju rzecznej doliny. Najpiękniejsza w całym Maroku ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na Listę UNESCO. To tu kręcono wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Przejazd przez góry Atlasu Wysokiego przełęczą Tizi-n-Tischka na wysokości ponad 2260 m n.p.m.?do Czerwonego Miasta – Marrakesz. Kolacja na Plac Cudów - Dżamaa Al-Fna - gdzie o zachodzie słońca rozpoczyna się największy niewyreżyserowany spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów.
Nocleg w hotelu.
8. DZIEŃ.
Dzień w Marrakeszu.
Marrakesz - Czerwone Miasto - to dawna stolica sułtanów i najatrakcyjniejsze miasto Maroka. Marakesz jest uznawany za stolicę kulturowo-historyczną Maroka i jest jednym z czterech największych aglomeracji tego kraju. Najciekawszym miejscem jest niewątpliwie plac Djemaa El Fna - rano słynny plac jest targowiskiem, a popołudniu zmienia się w miejsce czarów i magii.
Miasto dzieli się na dwie częci: starą medinę i bogatą, nowoczesną metropolię. Marakesz to miasto barw, zapachów oraz smaków, miasto o którym nie można zapomieć! Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
9. DZIEŃ.
Do południa czas wolny. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Berlina.

Uwaga:
Wstępy do zwiedzanych obiektów oraz imprezy fakultatywne płatne indywidualnie


Termin: 19.03.2014 – 27.03.2014
Cena: 1200 EU/osoba


*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia

*Literatura

*Mapy

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak