PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


,

TOUR DE MONT BLANC

WŁOCHY, FRANCJA, SZWAJCARIA

Mont Blanc wznosi się na 4807 m n.p.m. i jest to najwyższy szczyt Alp i najwyższy wierzchołek pomiędzy Atlantykiem a Kaukazem. Zdobyty po raz pierwszy w 1786 r. przez zespół: Gabriel Pacard i Jacques Balmat stał się w ostatnich latach celem wejścia dla tysięcy alpejskich wędrowców. Popularność zawdzięcza góra swojemu ogromowi, otoczeniu wspaniałych lodowców i grani oraz określeniu "najwyższa".
Tour de Mont Blanc - jest to jedyny długi szlak dostępny dla turysty górskiego w rejonie najwyższego masywu europejskiego. Prowadzi on przez doliny i przełęcze wokół całego masywu. Trasa daje możliwość poznania nie tylko Mont Blanc ale także szeregu przepięknych szczytów alpejskich takich jak: Grandes Jorasses, Aiguile de Talefre, Mont Dolent, Aiguille du Chardonet, Aiguille Vert, Aiguille du Drus. Szlak ma wiele możliwych wariantów,

Program imprezy


1. Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych (wg. rozkładu jazdy).

2. Przejazd przez Słowację i Austrię do Włoch, w rejon Mont Blanc. Przyjazd do Doliny Aosty w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

3. Courmayeur - Grand Col Ferret - Ferret. Grand Col St. Bernard. śniadanie. Przejazd z Courmayeur autobusem lokalnym w górne piętro doliny Val Ferret. Przejście jednym z piękniejszych odcinków Tour du Mont Blanc, doliną Val Ferret, odpoczynek w schronisku pod lodowcem Glacier de Pré de Bar. Wejście przełęcz Grand Col Ferret 2537 m n.p.m., zejście do szwajcarskiej doliny Val Ferret. Podczas zejście wizyta w serowni - gospodarstwie, gdzie tradycyjną metodą wytwarza się ser raclette - możliwość degustacji i zakupu serów, odpoczynek, odpoczynek. Zejście do miejscowości Ferret. Czas przejścia ok. 6 godzin bez możliwości skrócenia trasy TMB. Wjazd na Wielką Przełęcz św. Bernarda - krótki odpoczynek i czas na zwiedzanie kościoła i miejsc, związanych z ponad 2000 lat historii. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg w okolicach Wielkiej Przełęczy św. Bernarda - Gran S. Bernardo, hotel**.

4. Col de la Forclaz - Col de Balme - Tre le Champ śniadanie. Przejazd na Col de la Forclaz. Przejście odcinka z Col de la Forclaz do Tre le Champ przez Glacier i Col de Balme 2204 m n.p.m. Odpoczynek w schronisku na przełęczy. Po wejściu na Col de Balme otwierają się najpiękniejsze w całym rejonie Mont Blanc panoramy: opadające w doliny języki lodowców Glacier d Argentiere i Mer de Glace oraz Igły Chamonix. Czas przejścia ok. 6 godzin. Wariant krótki: Przejście z Trient na Col de Balme. Zejście do schroniska Chalett de Charamillon Zjazd z kolejką do Le Tour. Czas przejścia ok. 4 godz. Zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg na miejscu, pod Col de Balme - bez dojazdu autokarem.

5. Tre le Champ - Lac Blanc - Chamonix Las Praz śniadanie. Przejście z Tre le Champ do Chamonix Les Praz fragmentem jednej z najsłynniejszych w Alpach dróg - Balkonu Południowego w masywie Les Aiguilles Rouges, która biegnie wysoko nad Chamonix i Argientiere. Przejście nad jezioro Lac Blanc - odpoczynek w schronisku Chalet du Lac Blanc. Zejście przez Le Flegere. Z La Flegere można zejść lub zjechać kolejką do Les Praz. Czas przejścia ok. 7 godzin. Wariant krótki: Przejście z Tre le Champ do La Flegere i zjazd kolejką. Czas przejścia ok. 4 godziny. Zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg na miejscu, w Chamonix - hotel**- bez dojazdu autokarem.

6.Chamonix - Aiguille du Midi - Mer de Glace. śniadanie. Dzień wolny w Chamonix. Możliwość wjazdu na Aiquille du Midi 3842 m n.p.m. i Le Brevent (do wyboru) oraz wejścia do wnętrza lodowca Mer de Glace, największego lodowca w rejonie Mont Blanc i w Alpach Francuskich. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg. Nocleg na miejscu, w Chamonix - hotel** - bez dojazdu autokarem.

7. Les Houches - Col de Tricot - Les Contamines - Montjoie śniadanie. Przejazd kolejką z Les Houches 1010 m n.p.m. na Bellevue 1800 m n.p.m. Przejście fragmentem Tour du Mont Blanc, przez Col de Tricot 2120 m n.p.m. Odpoczynek w schronisku Chalet de Miage. Zejście do Les Contamines - Montjoie. Ze szlaku można obserwować fragmenty najbardziej popularnej drogi na Mont Blanc przez Grań Gouter oraz podziwiać języki lodowców: Glacier de Bionnassay, Glacier du Miage i Glacier de Trelatete. Czas przejścia ok. 7 godzin. Wariant krótki: Przejście z Bellevue przez Col de Tricot do Chalet de Miage. Zejście do Tresse. Czas przejścia ok. 5 godz. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg w Chamonix - hotel** - dojazd autokarem ok. 20 km.

8. Les Contamines - Montjoie - Col du Bonhomme - Les Chapieux śniadanie. Przejazd do Les Contamines - Montjoie i do Notre Dame de la Gorge. Przejście dolina do Chalet de la Balme - odpoczynek. Wejście na przełęcz Col de la Croix du Bonhomme, odpoczynek w schronisku. Zejście do Les Chapieux. Czas przejścia ok. 8 godz. Wariant krótki: Przejazd do Les Chapieux, wejście na Col de la Croix du Bonhomme. Zejście nad urocze jezioro Lac de Roselend. Czas przejścia - ok. 4 godz. Zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg w górach, na miejscu, bez dojazdu autokarem.

9. Les Chapieux- Glaciers- Col de la Seigne - Val Veny. śniadanie. Przejazd do Les Chapieux. Czas wolny na degustacje serów beaufort oraz innych serów regionu Savoie. Przejście doliną Glaciers do schroniska Refuge des Mottets, odpoczynek. Przejście przez Col de la Seigne (2516 m n.p.m.). Zejście do włoskiej doliny Val Veny. Wariant krótki: Wjazd na Małą Przełęcz św. Bernarda - panorama Alp. Przejazd do Courmayeur i wjazd do doliny Val Veny. Spacer do jeziora lodowcowego Lago Miage. Odpoczynek nad Lago Combal. Czas przejścia - 2 godz. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Nocleg w Dolinie Aosty, hotel**

10. Courmayeur - masyw Mont de la Saxe śniadanie. Wycieczka górska do schroniska Bertone (2000 m n.p.m.). Powrót do Courmayeur. Wariant krótki: Przejazd do Pre St-Didier. Pobyt na basenach termalnych. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

11.Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Uwagi:

-Poszczególne fragmenty trekkingu Tour du Mont Blanc są maksymalnymi trasami na dany dzień. Jeżeli jest to możliwe, to na dany dzień, oprócz standardowej trasy, proponujemy wariant krótszy, bardziej relaksowy, dla osób o słabszej kondycji fizycznej. Biuro zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wejściu na szlak (realizacji danego odcinka) podejmuje przedstawiciel Biura oraz przewodnik (dotyczy obydwu grup). Obowiązkowo należy wykupić bilet wjazdu na Bellevue - ok. 10 euro oraz bilety na autobusy lokalne - w sumie ok. 20 euro. W każdym dniu trekkingu można zrezygnować z wyjścia w góry i odpoczywać. W niektóre dni trekkingu marsz można skrócić i skorzystać z kolejek górskich.

-Biuro zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy.

-Ostateczną decyzję o wejściu na szlak (realizacji danego odcinka) podejmuje przedstawiciel Biura oraz przewodnik (dotyczy obydwu grup).

Terminy i ceny

Cena obejmuje:
- przejazd autokarem,
- opieka pilota i przewodnika,
- 8 śniadań, 8 obiadokolacji, posiłki sš podawne w formie bufetu lub serwowane do stolika, ale zawsze smaczne, z regionalnymi przysmakami, w iloœci satysfakcjonujšcej każdego klienta.
- 8 noclegów (hotele**, schroniska górskie, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami w hotelach, pokoje w schroniskach w standardzie turystycznym,
- ubezpieczenie KL i NNW i koszty ratownictwa.
- W cenie ujęto wszystkie wycieczki górskie, opisane w programie oraz przejazd Tunelem Mont Blanc.

Cena nie zawiera:
biletów komunikacji lokalnej do doliny Val Veny i doliny Val Ferreti oraz kolejki na Bellevue, na które należy przeznaczyć ok. 20 euro ( na trasie trekkingu)

Termin:
2014-07-19 - 2014-07-29 (11 dni)
2014-08-30 - 2014-09-09 (11 dni)
Cena:
1550 zł + 480 EU
1550 zł + 480 EU

*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia

*Literatura

*Mapy

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak