TREKKINGI

WYPRAWY

SZKOLENIA

OBOZY MŁODZIEŻOWE

WCZASY
INNE WYJAZDY

NA NARTY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

UBEZPIECZENIA

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT DOKUMENTY

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


,

TREKKING W PIRENEJACH

FRANCJA I HISZPANIA

Pireneje mają w sobie wiele uroku,wyjątkowości i elementów składających się na ich niesamowity klimat.Ich budowa, położenie,formy, klimat,pogoda, szczyty,roślinność,zwierzyna atakże wdzierająca się powoli cywilizacja i kultura okolicznych mieszkańców, tworzą unikalną kompozycję, która zachwyci każdego. W programie przejście najpiękniejszych tras trekkingowych. Poznanie rejonów Monte Perdido, Valee de Gaube,Valee de Latour, Valee du Marcadou, Reserve Naturelle de Neouivielle, Parque Posets Maladeta.

Ramowy program imprezy:
1.dzień: Wyjazd z kraju wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Austrię.
2.dzień: Przejazd przez Włochy nad Morze śródziemne. Zakwaterowanie w okolicach Genui.
3.dzień: Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza śródziemnego do Francji a następnie w Pireneje. W drodze krótkie zwiedzanie Carcassonne. Zakwaterowanie w okolicach Argeles Gazost.
4.dzień: Wyjście w góry: Gavarnie - Cirque de Gavarnie - Cirque d Estaubé
śniadanie. Wyjście z Gavarnie (1374 m n.p.m.) do najsłynniejszego cyrku w Pirenejach, Cirque de Gavarnie (1750 m n.p.m.) oraz pod wodospad La Grande Cascade. Wejście na Plateau de Pailla i Hourquette d'Alans (2430 m n.p.m.), a następnie do kolejnego cyrku, Cirque d'Estaube. Zejście do Jeziora Gloriettes. Czas przejścia ok. 9 godz.
Wariant krótki: Wyjście do Cyrku Gavarnie i wodospadu La Grande Cascade. Przejście przez Plateau do Gavarnie. Czas przejścia ok. 5 godz. Powrót do na obiadokolację i nocleg.
5.dzień: Col de Tentes - Breche de Roland - Le Taillon
śniadanie. Przejazd w rejon Col de Tentes (2208 m n.p.m). Przejście do schroniska Refuge de la Breche a następnie na Wrota Rolanda - Breche de Roland (2807 m n.p.m.). Z przełęczy wejście na Pic du Taillon (3144 m n.p.m.). Powrót na Wrota Rolanda. Zejście przez Port de Boucharo i Col de Tentes. Czas przejścia: ok. 8 godz.
Wariant krótki: Z Col de Tentes (2208 m n.p.m) i Port de Boucharo dojście do schroniska Refuge de la Breche. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia ok. 5 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6.dzień: Gedre - Cirque de Troumouse, Lourdes
śniadanie. Przejazd do Héas, przysiółka Gedre. Wejście do najwiekszego w Pirenejach cyrku, Cirque de Troumouse (średnica cyrku wynosi ok. 10 km). Dojście do jezior Lacs des Alres (2355 m n.p.m.) - jeziora są okresowe i latem często zasychają. Czas przejścia ok. 4- 5 godz.
W godzinach popołudniowych wycieczka do Lourdes. Powrót na obiadokolację i nocleg
7.dzień: Gavarnie - Refuge Bayssellance - Vallée de Gaube - Pont d'Espagne
śniadanie. Przejście fragmentem szlaku GR10 z Gavarnie, przez Refuge Bayssellance, szlakiem przebiegajacym u podnóża lodowca Glacier d'Ossoue, Petit Vignemale (3032 m n.p.m.) i Vignemale (3298 m n.p.m) do doliny Vallee de Gaube. Zejście do Jeziora Gaube i do Cauterets - Pont d Espagne ( 1498 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 10 godz.
Wariant krótki: Wjazd kolejką w okolice Jeziora Gaube, Lac de Gaube (1725 m n.p.m).. Przejście doliną Vallée de Gaube do schroniska pod Vignemale Refuge des Oulettes de Gaube. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia 4 - 6 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8.dzień: Vallée du Marcadau (Francja) - Port du Marcadau - Banos de Panticosa (Hiszpania)
Trasa dla wszystkich
śniadanie. Przejazd do Cauterets Pont d'Espagne. Przejście doliną Vallée du Marcadau do schroniska Ref. Wallon i dalej na przełęcz Port du Marcadau (2541 m n.p.m.). Przełęcz Port du Marcadau leży na granicy francusko - Hiszpańskiej. Długość trasy ok. 10 godz.
Wariant krótki: Przejazd trasą panoramiczną do Panticosa (Hiszpania). Spacer do jeziora
9.dzień: Park Narodowy Ordesa i Monte Perdido.
śniadanie. Trasa w Ordesa dla wszystkich.
Po zakończeniu wycieczki przejazd w rejon Parku Posets Maladeta. Obiadokolacja i nocleg.
10.dzień: Odpoczynek w Benasque, dzień wolny.
śniadanie. Czas wolny. Przygotowanie do wejścia na Pico Aneto. Obiadokolacja i nocleg
11.dzień: Wyjście w góry: Pico de Aneto
śniadanie lub prowiant. Spotkanie z przewodnikami. Wejście na Pico Aneto ( 3404 m) najwyższy szczyt Pirenejów i parku Parque Posets Maladeta.
Trasa trudna - ok. 12 godz. Wymagane są raki. Wariant tylko dla wyjatkowo wprawnych uczestników.
Wariant krótki: Park Posets Maladeta - szlaki turystyczne w rejonie Aneto. Przejście z Hospital de Benasque na przełęcz Port de Venasque ( 2444 n.p.m.) Zejście do schroniska Refuge de Venasque, powrót na Port de Venasque. Przejście na przełęcz Port dera Picada (2468 n.p.m.). Zejście do Hospital de Benasque.
W tym dniu może być realizowana inna wycieczka, w zależności od kondycji uczestników. Wycieczkę proponuje przewodnik. Czas przejścia ok. 7 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.
12.dzień: Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Francję do Włoch.Nocleg w rejonie Genui.
13.dzień: Genua
śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Genui - zwiedzanie miasta: port, dom Krzysztofa Kolumba, Katedra, Stare Miasto. Pałac Królewski, Oceanarium (jedno z najwiekszych w Europie), czas wolny na plaży. Obiadokolacja i wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
14.dzień: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.
Podany program jest programem ramowym. W szczegółach może ulec zmianom.
O wejściu na dany szlak i jego szczegółowym przebiegu decyduje przewodnik, w zależności od warunków atmosferycznych i innych okoliczności, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników trekkingu (np. osunięcie fragmentu ścieżki, zniszczenie szlaku przez lawinę, zaleganie śniegu, itp.).

TERMIN: 2014-08-14 - 2014-08-27 (14 dni)


Cena: 1900 zł + 480 EU


Cena obejmuje:
- Przejazd autokarem,
- 11 noclegów,
- 11 śniadań,
- 11 obiadokolacji,
- ubezpieczenie KL i NNW oraz od kosztów ratownictwa,
- opieka pilota,
- opieka przewodnika UIMLA.
Cena nie zawiera:
- wejścia na Pico Aneto - dodatkowa opłata za przewodnika
- dodatkowego ubezpieczenia, ze względu na przejście po lodowcu - 70 euro,
- biletów wstępów, kolejek górskich, wydatków osobistych


*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia

*Literatura

*Mapy

TREKKINGI

WYPRAWY

SZKOLENIA

OBOZY MŁODZIEŻOWE

WCZASY
INNE WYJAZDY

NA NARTY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

UBEZPIECZENIA

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT DOKUMENTY

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak